• Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania
 

1. Z czego zrobione są produkty La Czapa Kabry?

Znaczna większość produktów dostępnych na stronie ma w składzie: 25% wełny, 75 % akrylu. Wyjątkiem są czapki VEGAN, cienkie czapki LCK, HELLOVE oraz niektóre czapki TRIQUENCE. Na każdej karcie produktu jest wyszczególniony dokładny jego skład.

2. Jak wygląda i z czego jest zrobiona podszewka?

Podszewka uszyta jest z cienkiej dzianiny wiskozowej. Wiskoza to materiał pozyskiwany z naturalnych surowców, a dokładnie celulozy drzewnej. Materiał ten nie elektryzuje się, pozwala skórze oddychać oraz jest hipoalergiczny.

Czapki standardowe podszyte są na całej długości, natomiast czapki na dready mają wszytą podszewkę w formie szerokiej opaski.
Do jasnych czapek wszywamy podszewkę jasnoszarą, do ciemnych - ciemnoszarą lub czarną, a do białych czapek i opasek - białą.

 

 

3. Czy wybrać czapkę z podszewką czy bez podszewki?

Czapki bez podszewki są ciepłe, ale przewiewne. Jeśli jesteś zmarźluchem, chodzisz po górach, jeździsz na rowerze, snowboardzie lub nartach, to polecamy opcję z podszewką. Czapkę z podszewką również zamawiają osoby, których "gryzie" wełna oraz osoby z krótkimi włosami.

4. Czy mogę doszyć podszewkę do czapki, którą już zakupiłam/em?


Tak! Jeśli kupiłaś/kupiłeś czapkę lub opaskę bez podszewki i chciałabyś/chciałbyś jednak ją podszyć, to skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Możesz odesłać czapkę lub opaskę, a my wszyjemy do środka podszewkę i ją do Ciebie odeślemy.

5. Jak prać produkty?

Dozwolone jest pranie w pralce w trybie prania RĘCZNEGO lub WEŁNY. Mimo to, produkty zalecam prać ręcznie. W innym przypadku istnieje ryzyko, że produkt straci swój kolor i kształt. Pranie w pralce wraz z innymi rzeczami, spowoduje zmechacenie czapki (więcej w pkt. 7). Wskazane jest suszenie na płasko.

6.  Czy jest możliwość zamówienia innego rozmiaru lub koloru niż na stronie?

Tak. Istnieje możliwość zamówienia czapek w dowolnym rozmiarze i kolorze, zarówno czapek klasycznych, jak i na dready. W przypadku zamówień specjalnych, proszę o kontakt mailowy bądź telefoniczny.

7. Czy produkty La Czapa Kabra są wytrzymałe?

Doświadczenie pokazuje, że nasze czapki wytrzymują wiele lat użytkowania. Każda włóczka w pewnym stopniu się mechaci, lecz można ją przywrócić niemalże do stanu nowości, "strzygąc" nożyczkami lub maszynką do strzyżenia włosów (nie polecamy maszynek do zmechaconeych ubrań). Oczywiście należy przy tym bardzo uważać, aby nie uszkodzić "dobrych" włókien włóczki.
Aby ograniczyć mechacenie, unikaj zwłaszcza ocierania o inne materiały (np. wsuwanie na czapkę kaptura, wkładanie/wyciąganie z kieszeni i przede wszystkim, pranie w pralce z innymi rzeczami).

5. Czy produkty La Czapa Kabra „gryzą”?

Z reguły klienci odbierają nasze produkty jako bardzo przyjemne dla skóry (szczególnie wszystkie z zawartością wełny). Może się jednak zdarzyć, że osoby bardzo wrażliwe na dotyk tkaniny będą czuć dyskomfort. W takim przypadku radzimy zamówić czapkę, opaskę bądź komin z podszewką.

6. Jak wyglądają zatrzaski w czapkach dziecięcych i do czego służą?

Zatrzaski w czapkach dziecięcych gwarantują, że czapka zachowa "smerfny" kształt na główkach ruchliwych maluchów, w także skrócą proces ubierania.

 

 

8. Czy produkty La Czapa Kabra są wegańskie?

Nie wszystkie. Wegański jest model czapki VEGAN, cieknkie czapki LCK oraz HELLOVE. Na specjalne życzenie mogę zrobić każdy produkt w wersji wegańskiej – w tym celu proszę o kontakt mailowy bądź telefoniczny.

9. Mam bardzo długie dready. Boję się, że czapce nie zmieszczą się w czapce.

Czapki DREADLOVE są pojemne. Mieszczą się w nich zwykle dready długości do pasa. Istnieje jednak możliwość zamówienia większego rozmiaru czapki.

10. Czy możliwy jest odbiór osobisty?

Możliwy jest odbiór osobisty zamówionych produktów, a także zakupy stacjonarne w Wilczycach, tuż za północno-wschodnią granicą Wrocławia, lecz TYLKO PO WCZEŚNIEJSZYM UMÓWIENIU.